JUKI HZL-F400

Excelentní model HZL-F400 Quilt & Pro!

Díky průmyslové technologii JUKI můžete jednoduše a pohodově ušít na šicím stroji JUKI HZL-F400 mnoho krásných šicích projektů, včetně Quiltu a Patchworku.
Vaše očekávání bude překonáno u šicího stroje JUKI HZL-F400. JUKI sjednocuje v tomto šicím stroji vysoké nároky na šití a prošívání v průmyslu a v domácnosti. Vzhledem k tomu, že tento stroj používá mnoho technických vylepšení, přidává mnoho užitečných a nových funkcí, díky kterým Vám učiní šití profesionálnější, jednodušší a zábavnější.
JUKI HZL-F400 podobně jako celá modelová řada F300 a F600 přidává další nové funkce, které Vám učiní šití profesionálnější, pohodovější a zábavnější.

Originální noční spouštěč Juki
nabízí až dvě funkce. Můžete s tímto jedinečným spouštěčem ovládat rychlost šití nebo po došití zmáčknutím spouštěče ukončíte šití automatickým odstřižením horní i spodní nitě. Již nemusíte mačkat žádné tlačítko na stroji a můžete se soustředit na šití až do konce a obě Vaše ruce se mohou plně věnovat šití. Tato volba odstřihu je navíc volitelná, tzn., pokud chcete, můžete si tuto volbu odstřihu spouštěčem v Menu stroje povolit nebo zakázat, podobně jako i jiné funkce. Takto docílíte individuálního nastavení stroje přesně pro Vaše šití.

Kolenní páka pro zdvih a spuštění
přítlačné patky bez pomoci ruky. Velmi praktický pomocník je již v ceně šicího stroje JUKI HZL-F400! Šicí patku můžete jednoduchým pohybem kolena nadzvednout nebo spustit do šicí polohy pouze pomocí kolenní páky. Tím se Vaše ruce mohou věnovat šití. Je to velmi praktické a pohodlné. Představte si využití kombinace kolenní páky a ukončení šití současným automatickým odstřihem spodní i horní nitě pomocí nožního spouštěče! To je tak úžasně profesionální! A co je na tom nejlepší? Vaše ruce se mohou věnovat látce, k těmto úkonům je již nepotřebujete.

Šicí stroj řady HZL-F400 JUKI je navíc vybaven speciálním blokovým podavačem JUKI. Tato technologie podávání látky je převzata z průmyslových strojů JUKI. Pro dosažení pěkných švů a vynikajícího výkonu zavedla firma JUKI blokový systém podávání. Tradiční podavač vykonává eliptický pohyb. Blokový podavač s jedinečným tvarováním podávacích ploch (zoubky) oproti tomu pohybuje zoubky po dráze obdélníku. Jelikož jsou zoubky podavače v kontaktu s látkou déle, stroj vede látku lépe a přesněji. Tím se eliminuje shrnování a klouzání látky a je dosaženo nejvyšší kvality stehu při šití na všech tkaninách.
Šicí stroj HZL-F400 díky blokovému 7 bodovému podavači, který je vyroben ze speciální oceli, jeho tvarováním a vylepšené šicí patce, nabízí velmi silný podávací systém. Již nebudete mít problém s těžkými látkami, jako jsou např. džíny, které můžete nyní tak snadno šít! Z toho dva samostatné podavače jsou umístěny před místem vpichu jehly a umožňují snadné zahájení šití.
Knoflíkové dírky v průmyslové kvalitě? To vám také nabízí šicí stroje JUKI modelové řady HZL-F.
Jedinečné je nastavení vnitřní šířky knoflíkové dírky podobně jako v průmyslu, můžete si zvolit nejen vnější, ale také vnitřní velikost knoflíkové dírky a pomocí unikátního snímače, který je pouze pro knoflíkové dírky stroj vyšije nádherné knoflíkové dírky bez ohledu na typ látky.

Šicí stroje řady JUKI HZL-F jsou vybaveny velkým šicím prostorem a dlouhým volným ramenem.
Šicí prostor a jehla je nasvícena pomocí LED světla. LED světlo není horké ani po dlouhém používání a zaručuje nízkou spotřebu a dlouhou životnost.

Rychlou volbu programů zaručují tlačítka klávesnice Přímé volby pro nejčastěji používané šicí programy, podobně tak je velmi jednoduché volit písmena, číslice nebo znaky, protože máte možnost zadávat písmena na displej podobně jak na mobilním telefonu.

Přímá volba stehu a LCD displej

Jen jednou zmáčknete a máte vybrán vzor. Jedním stiskem tlačítka na klávesnici můžete přímo vybrat z 10 nejběžnějších šicích programů včetně aplikačních stehů, které jsou zde také zahrnuty. Klávesnice je postavena na principu klávesnice z mobilního telefonu, která vám umožňuje rychlý výběr písmen. Velmi dobře čitelný a kontrastní LCD displej zobrazuje zvolené nastavení stehu, zobrazení šitého programu a dokonce i doporučuje správnou přítlačnou patku daný steh. Změna nastavení je ihned patrná na displeji stroje.

Kompletní ovládání integrováno ve stroji

Pouhým stisknutím tlačítka můžete provést některé z následujících nastavení:
- Polohování pozice jehly nahoru/dolů po došití
- Odstřih spodní a horní nitě současně
- Vzory nebo vzor sekvence můžete programovat a šit jednotlivě nebo vícenásobně
- Naprogramovat odstřih spodní a horní nitě na nožním ovládači
- Nastavení kontrastu LCD displpleje
- Nastavení zvukových tónů s možností úplného vypnutí
- Návod - základní pokyny integrovány paměti stroje

Důležitá funkční tlačítka na jednom místě

Přehledně najdete hlavní funkční klávesy na šicím stroji JUKI HZL-F300 Juki na jednom místě. Posuvníkem nastavíte rychlost šití, tlačítkem polohy jehly zvolíte polohu jehly nahoře/dole po došití, tlačítkem pro zpětný chod zapošijete nebo můžete šít dozadu a tlačítkem pro odstřih nitě ukončíte šití současným odstřižením spodní a horní nitě.

Elektronická regulace otáček

Plynulá elektronická regulace rychlosti šití umožňuje při šití obtížných látek, bezpečně a přesně pokračovat v šití. Pokud si zvolíte šití bez nožního spouštěče, můžete také díky elektronické regulaci otáček šít bez nožního ovládání.

Kombinovat, uložit, šít a opět editovat

Písmena a jednobodové vzory mohou být kombinovány a po té je můžete vyšít a uložit do paměti stroje pro pozdější použití. Můžete uložit až celkem 70 vzorů, které mohou být uloženy do jedné paměti. JUKI modelová řada F Vám nabízí k použití 10 pamětí.
Vaše oblíbené vzory, můžete snadno vyvolat opět na displej stroje a upravit nebo šít!

Blokový podavač JUKI

Šicí stroj HZL-F400 JUKI je navíc vybaven speciálním blokovým podavačem JUKI. Tato technologie podávání látky je převzata z průmyslových strojů JUKI. Pro dosažení pěkných švů a vynikajícího výkonu zavedla firma JUKI blokový systém podávání. Tradiční podavač vykonává eliptický pohyb. Blokový podavač s jedinečným tvarováním podávacích ploch (zoubky) oproti tomu pohybuje zoubky po dráze obdélníku. Jelikož jsou zoubky podavače v kontaktu s látkou déle, stroj vede látku lépe a přesněji. Tím se eliminuje shrnování a klouzání látky a je dosaženo nejvyšší kvality stehu při šití na všech tkaninách.

Podávací zoubky ze speciální oceli a se sedmi hroty

Podávací zoubky jsou vyrobeny ze speciální oceli, s jedinečným tvarováním a mají 7 podávacích ploch. Díky tomuto speciálnímu podavači se sedmi podávajícími částmi s jistotou vedete látku pod šicí patkou a to od tenkých látek až po džínovinu. Z toho dva samostatné podavače jsou umístěny před místem vpichu jehly a umožňují snadné zahájení šití.

Jeans šev od JUKI

Šicí stroj JUKI HZL-F400 díky blokovému systému podávání JUKI, speciálně tvarovanému 7 bodovému podavači, který je vyroben ze speciální ocelia a vylepšené šicí patce, nabízí velmi silný podávací systém. Již nebudete mít problém s těžkými látkami, jako jsou např. džíny, které můžete nyní tak snadno šít! Z toho dva samostatné podavače jsou umístěny před místem vpichu jehly a umožňují snadné zahájení šití.

Exkluzivní funkce odstřihu

Šicí stroj JUKI HZL-F400 nabízí 3 způsoby odstřihu spodní a horní nitě současně.
- ručně stisknutím tlačítka
- naprogramováním do paměti stroje
- exkluzivním nožním ovládačem JUKI s funkcí odstřihu. Stiskněte nohou tlačítko BACK umístěné pod horní plochou nožního spouštěče, v místě kde máte patu. Je to velmi jednoduché, komfortní a návykové.

Knoflíkové dírky v průmyslové kvalitě

Pomocí jedinečné senzorové metody ušije šicí stroj HZL-F300 krásné dírky. Pomocí speciální upínací kolejnice se vám podaří velmi pěkné dírky také na jemné látce nebo na nerovné látce. Vyberte si z 16 různých forem a můžete mít pro každou látku optimální knoflíkové dírky nejvyšší kvality!

Knoflíkové dírky s nastavitelnou řeznou šířkou – vnitřní velikost dírky

Nyní je možné nastavit vnitřní šířku knoflíkové dírky pro prostřížení vnitřní části knoflíkové dírky ve třech krocích tak, aniž by vnější šířka dírky byla současně zmenšena nebo zvětšena. To vám umožní používat tenké nebo silné knoflíky a dosáhnout na tenkých i silných materiálech vždy stabilní vyušití knoflíkové dírky.

Automatický navlékač jehly

Stačí stáhnout páčku dolů a automatický navlékač se sám otočí dozadu a dopředu a tím navleče niť do jehly. Tento jednoduchý postup Vám usnadní navlékání nitě do jehly a navleče niť do očka jehly za Vás. Šetří čas i úsilí.

Perfektní nastavení jehly pro pěkný steh

Šicí stroj Juki F-400 – nejen že u tohoto šicího stroje můžete libovolně nastavit libovolnou pozici jehly, ale dále můžete použít i funkci pro posunutí pozice celého vzoru bez toho, abyste museli změnit jeho šířku. Tato funkce je výborná například pro šití aplikací a křížkových stehů.

Snadné vložení a vyjmutí spodní cívky

Snadná a rychlá výměna i nasazení spodní cívky. Podobně tak je snadné a rychlé čištění prostoru chapače. Skrz průhledný kryt uvidíte, kolik spodní nitě zbývá na cívce.

Jednoduché šití silných látek nebo přes švy

Stiskněte tlačítko na přítlačné patce a uveďte patku vodorovně se stehovou deskou. To umožňuje snadné šití s více vrstvami látky nebo překrývajících se materiálů a těžkých tkanin.

Bezpečné šití s dvojjehlou

Šicí stroj JUKI HZL-F400 má možnost v Menu stroje nastavit bezpečné šití s dvojjehlou. Nastavením funkce dvojjjehly zabezpečíte, aby Váš steh/ vzor měl vždy správnou velikost. Nikdy více se nebudete muset starat o hledání maximální šířky stehu nebo se bát zlomení dvojjehly.

Automatické navíjení spodní nitě

Díky samostatné motoru u navíjení můžete šít a zároveň navíjet niť na spodní cívku. Je to velmi snadné, jednoduché a efektivní. Vložíte cívku na navíječ, připravíte niť k navíjení a můžete šít a zároveň navíjet. To je prostě perfektní a šetříte čas!

Nastavitelný přítlak patky

Můžete si sami nastavit ideální přítlak patky v závislosti na šitém materiálu a upravit jej pro přesné potřeby šití. Vhodné zvláště u elastických, stretchových látek nebo u silnějších materiálů jako je džínovina nebo kůže.

Automatické nebo manuální nastavení horního napětí

Se šicí strojem JUKI HZL-F400 se nikdy nebudete muset bát o nastavení napětí horní nitě. Můžete si zvolit ze dvou režimů. Automatické nebo manuální nastavení napětí horní nitě. Vždy si můžete sami přizpůsobit napětí pro potřebu šití podle Vašeho projektu a to z cela individuálně. Můžete zvolit automatický režim nebo stačí ručně změnit napětí nitě na číselníku horního napětí, kde je vždy zvýrazněna výchozí hodnota nastavení napětí nitě. Jděte na to a budete mít na každém ze svých šicích projektů dokonalý steh!

Manuální nastavení spodního napětí

Se šicí strojem JUKI HZL-F400 se nikdy nebudete muset bát o nastavení napětí spodní nitě. Můžete si přizpůsobit napětí pro potřebu šití podle Vašeho projektu a to z cela individuálně.

Zapuštění podavače pro volný/ free quilt, látání a vyšívání

Jednoduchým zatažením podavače pod stehovou desku, si uvolníte pro Vaše šití volným/ free quiltem, vyšívání volným pohybem nebo zalátání nechtěné dírky. Velmi jednoduše opět vrátíte podavač do pracovní pozice a zoubky Vám budou opět přesně a spolehlivě podávat. Je to tak snadné.

Kolenní páka pro zdvih a spuštění přítlačné patky

Velmi praktický pomocník je již v ceně šicího stroje JUKI HZL-F400! Šicí patku můžete jednoduchým pohybem kolena nadzvednout nebo spustit do šicí polohy pouze pomocí kolenní páky. Tím se Vaše ruce mohou věnovat šití. Je to velmi praktické a pohodlné. Představte si využití kombinace kolenní páky a ukončení šití současným automatickým odstřihem spodní i horní nitě pomocí nožního spouštěče! To je tak úžasně profesionální! A co je na tom nejlepší? Vaše ruce se mohou věnovat látce, k těmto úkonům je již nepotřebujete.

LED osvětlení

LED osvětlení zajišťuje dobře osvětlenou šicí plochu a tím optimální viditelnost při šití! LED světlo není horké ani po dlouhém používání a zaručuje nízkou spotřebu a dlouhou životnost.

Schránka na příslušenství

Ve schránce máte přehledně uloženo základní příslušenství. Zde je vše na svém místě. Najít v praktické a uspořádané schránce příslušenství je velmi rychlé, přehledné a jednoduché.

Volné rameno

>Stačí vysunout schránku s příslušenstvím a můžete šít na volném rameni. Šití rukávů, nohavic, sukní a podobně nemusí být již žádný problém!

Pevný ochranný kryt/kufr Vašeho stroje

Tento robustní ochranný kryt chrání před nečistotami, prachem a zbytečném poškozením. Pokud nešijete, uschovejte Váš stroj do tohoto ochranného kufru! Tento kryt je nejen pevný, ale také poskytuje spoustu prostoru pro příslušenství k Vašemu šicímu stroji Juki HZL-F400.
Tento ochranný kufr je součástí základní výbavy HZL-F400.

JUKI ECO PRODUCTS

Šicí stroj řady HZL-F je ekologický výrobek splňující směrnici JUKI ECO PRODUCTS.
Šicí stroj splňuje směrnici JUKI ECO PRODUCTS společnosti JUKI Group o používání nebezpečných látek. Tato směrnice je přísnější než Směrnice RoHS.25.490,- Kč
Technické parametry
Počet vzorů
157 (3 fonty)
Délka stehu
max. 5 mm
Šířka stehu
max. 7 mm
Zdvih patky
dvě pozice max. 12 mm
Jehly
systém 130/705H
Vnější rozměr (š x v x h)
445 x 290 x 210 mm
Vnitřní rozměr (š x v x h)
203 x 112 x 210 mm
Hmotnost samotného stroje
9,8kg